Historie Hotelu

Zažijte atmosféru staré Prahy

Hotel The King Charles (dříve U Krále Karla) slouží jako hotel na staré Praze od roku 1993, kdy prošel zásadní rekonstrukcí a má bohatou historii, sahající až k roku 1639.

400 LET ZPĚT DO MINULOSTI

 

Dva měštanské domy, ze kterých byl hotel The King Charles zrekonsruován, byly postaveny v letech 1639 z původního gotického domu, který vlastnili Beneditští mniši. Takto přestavěný barokní dům byl znám ve staré Praze jako dům u Tří Růží. V 19. století byl klasicistně upravený a zachovalo se původní domovní znamení s freskou Madony a třemi štukovými růžemi. Hotel The King Charles (jeho dřívější historická budova) byl do 17. století součástí Královské cesty.

 

Královská cesta je název historické trasy centrem města Prahy, po které projížděli nastávající čeští králové ke korunovaci. Do 17. století vedla trasa přes Úvoz na Pohořelec, právě kolem domu u tří růží, dnešního hotelu The King Charles, protože ještě neexistovala dnešní ulice Ke Hradu.

Může vás také zajímat...
Služby hostům

Naši recepční – concierge jsou Vám rádi napomocni, pokud potřebujete o městu jakoukoliv radu.

Snídaně v ceně

Každý hotelový host si může vychutnat naši teplou a studenou buffetovou snídani. Je připravována každý den z čerstvých surovin a…