Loreta

Loreta
Loreta
Loreta
Loreta
Loretánské náměstí
Loretánské náměstí

Loretánské náměstí je veřejné prostranství, které se nalézá na pražských Hradčanech v městské části Praha 1. Svůj název dostalo od Pražské Lorety, která se nachází na jeho východní straně. Západní stranu náměstí tvoří mohutná barokní budova Černínského paláce (dnes sídlo Ministerstva zahraničních věcí České republiky). Na severní straně pak stojí kostel Panny Marie Andělské s přilehlým Klášterem řádu kapucínů a k němu přináležející zahradou, jižní stranu náměstí uzavírá Loretánská ulice vedoucí z Pohořelce na Hradčanské náměstí a Pražský hrad s řadou historických domů a malebným podloubím.

 

Východní část náměstí před Pražskou Loretou má parkovou úpravu (železný kříž s nástroji Kristova umučení tam údajně připomíná jedno z možných míst skončení pozemské pouti kněžny Drahomíry, matky Sv. Václava), západní část náměstí před Černínským palácem zabírá rozlehlé parkoviště.

V roce 2005 zde byla umístěna bronzová kopie sochy Edvarda Beneše sochaře Karla Dvořáka.

 

Přímo proti tomuto pomníku na čtyřpodlažním renesančním domě s podloubími velká bronzová deska s výrazným reliéfem dámy s kloboukem od akademického sochaře Zdeňka Preclíka připomíná nápisem , že "V tomto domě žila první dáma republiky paní Hana Benešová" (Loretánské náměstí č. 2 čp. 108).

 

Zdroj: wikipedia.org

 
Rezervovat pokoj
Příjezd :
Odjezd :
Dospělí :
Děti :
 
Speciální nabídka
SLEVA 15% na dlouhý pobyt
Zůstaňte 4 noci a získejte slevu 15%.
SLEVA 17% za včasnou rezervaci!
Rezervujte min. 7 dní předem.
SLEVA 10% na tri noci
Rezervujte pobyt na 3 noci a získejte 10% slevu.