Historie hotelu na staré Praze

Vitráž na 4. patře
Vitráž na 4. patře
Dům U Tří zlatých růží
Dům U Tří zlatých růží
Originální sochařská výzdoba
Originální sochařská výzdoba
Více ve Fotogalerii »

Hotel U Krále Karla slouží jako hotel na staré Praze od roku 1993, kdy prošel zásadní rekonstrukcí a má bohatou historii, sahající až k roku 1639.

 

Dva měštanské domy, ze kterých byl hotel U Krále Karla zrekonsruován, byly postaveny v letech 1639 z původního gotického domu, který vlastnili Beneditští mniši. Takto přestavěný barokní dům byl znám ve staré Praze jako dům u Tří Růží. V 19. století byl klasicistně upravený a zachovalo se původní domovní znamení s freskou Madony a třemi štukovými růžemi. Hotel U Krále Karla (jeho dřívější historická budova) byl do 17. století součástí Královské cesty.

 

Součást královské cesty


Královská cesta je název historické trasy centrem města Prahy, po které projížděli nastávající čeští králové ke korunovaci. Do 17. století vedla trasa přes Úvoz na Pohořelec, právě kolem domu u tří růží, dnešního hotelu U Krále Karla, protože ještě neexistovala dnešní ulice Ke Hradu.

 

Trasa začínala v Králově dvoře na Starém Městě, někdejším měšťanském sídle českých králů u dnešní Prašné brány (na místě dnešního Obecního domu). Pokračuje Celetnou ulicí, přes Staroměstské náměstí kolem Staroměstské radnice, od ní přes Malé náměstí, Karlovou ulicí kolem Klementina, přes Křižovnické náměstí pod Staroměstskou mosteckou věž po Karlově mostě pod Malostranskou mosteckou věž, dále ulicí Mosteckou na Malostranské náměstí, ulicemi Nerudovovou a ulicí Ke Hradu (dříve přes Pohořelec) a přes Hradčanské náměstí na Pražský hrad do katedrály svatého Víta. V dnešní podobě se ustálila v 17. století Dnes slouží jako hlavní turistická trasa centrem Prahy

 
Rezervovat pokoj
Příjezd :
Odjezd :
Dospělí :
Děti :
 
Speciální nabídka
SLEVA 15% na dlouhý pobyt
Zůstaňte 4 noci a získejte slevu 15%.
SLEVA 17% za včasnou rezervaci!
Rezervujte min. 7 dní předem.
SLEVA 10% na tri noci
Rezervujte pobyt na 3 noci a získejte 10% slevu.